Verdi: Requiem
Zuglói Filharmónia: Verdi: Requiem
Zuglói Filharmónia: Verdi: Requiem
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2016. március 23. szerda, 19:30
Közreműködik:
Kolonits Klára
Wiedemann Bernadett
László Boldizsár
Gábor Géza
Szent István Király Oratóriumkórus
Vezényel: Záborszky Kálmán
Verdi: Requiem
Giuseppe Verdi (1813 – 1901) korának és századának legnépszerűbb olasz zeneszerzője, az operairodalom kimagasló egyénisége nagy tisztelője volt idősebb pályatársának, Gioacchino Rossininek.
Rossini 1868-ban meghalt, és temetése évfordulójára szülővárosában, Pesaro-ban Verdi - neves olasz kortársaival közösen - nagyszabású Requiem, azaz gyászmise megkomponálásával szeretett volna tisztelegni a mester emléke előtt. Verdi a záró Libera me tételt adta a közös műhöz, azonban különféle okok miatt az előadás meghiúsult.
1873-ban meghalt Alessandro Manzoni gróf, a romantikus olasz költészet feje és legkiválóbb alkotója. Verdi nyomban bejelentette kiadójának, hogy az általa nagyon tisztelt Manzoni emlékére gyászmisét komponál. A gyászmise néhány hónap alatt elkészült – zárótétele a Rossini emlékére komponált Libera me. Bemutatója 1874-ben, Manzoni halálának évfordulóján volt Milánóban, a San Marco székesegyházban. A Requiem óriási sikert aratott, néhány hónap alatt bejárta Európát.
Budapesten a Nemzeti Színházban mutatták be Erkel Sándor vezényletével.
A Requiem tételei:
1.Requiem és Kyrie
2. Dies irae (Dies irae, Tuba mirum, Liber scriptus, Quid sum miser, Rex tremendae, Recordare, Ingemisco, Confutatis, Lacrimosa)
3. Offertorium
4. Sanctus és Benedictus
5. Agnus Dei
6. Lux aeterna
7. Libera me
A szabadság és a szerelem szívmelengető találkozása látványos elemekkel, lovakkal, artistákkal, lendületes táncokkal és sodró erejű színészi játékkal.
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.
A Garden of Lights a 2025/26-os szezonban ismét egy csodás, kultikus mese varázslatos világába invitálja a látogatókat a budapesti Füvészkertbe. A különleges fény és multimédia-kiállítás idei témája nem más, mint az örök gyerek, Pán Péter története.
Áprilistól Rebecca musical az Erkelben, ahol a szerelem, titkok és egy kísérteties múlt árnyékolja be Manderley falait. Jegyek már kaphatók!
Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…
A hagyomány folytatódik
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!