Program


Turgenyev: Papírsárkány

Turgenyev: Papírsárkány

Ivan Szergejevics Turgenyev: Papírsárkány (Egy hónap falun)
komédia

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Monday, October 14 2013 7:00PM

Harsányi Zsolt rendező így vall a színrevitel lehetőségeiről: „Be kell vallanom, hogy szeretem Csehovot, valamint azt is, hogy ez a tény mindenképp befolyásol abban, hogyan közelítek Turgenyevhez, akinek legismertebb színdarabjában tagadhatatlanul Csehov világa köszön vissza ránk és nem véletlenül, hiszen köztudott, hogy Csehov példaképként tekintett rá. Turgenyev világa is annak a 19. századi orosz vidéknek a világa, ahol látszólag soha nem történik semmi, ahol az emberek csak unatkoznak és vágyakoznak, holott ez a világ, szereplőinek érzelmi vívódásai és féltékenységi harcai révén az ember olykor kegyetlen, máskor védtelen, esendő természetére reflektál, amely kivédhetetlenül és alapvetően meghatározza mindannyiunk életét. Azt hiszem nyugodtan beláthatjuk, hogy a darab megírásától eltelt több mint százötven esztendő alatt sem jobbak, sem okosabbak nem lettünk és többnyire ugyanúgy éljük szívbemarkolóan mulatságos, tragikomikus életünk.”

Harsányi Zsolt Nagyváradon született, itt találkozott a színház világával. Marosvásárhelyen tanult előbb színész, majd rendező szakon. A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház társulatának tagja volt, jelenleg a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen tanít. Az 1995-1996-os évadban tagja volt a Szigligeti Társulatnak, 2006-ban pedig rendezőként is dolgozott Váradon: „Várakozással teli izgalommal tekintek az újabb találkozás elé. Ismét egy kicsit itthon”.

Our offer


A 90-es évek ikonikus filmvígjátékából készült musicalsiker, a West Enden és a Broadwayn már nézők millióit elcsábító Apáca Show az Erkel Színház színpadán!

Follow us!


Suggestions


A TRÓN Szép

Erkel Színház

Áprilisban ismét az Erkel műsorán A trón! Grandiózus történelmi dráma a Hunyadiak koráról, Ember Márkkal a főszerepben.

Ad

Rigoletto

Magyar Állami Operaház

A hatalmas érdeklődésre való tekintettel 2026. április 16-án egy plusz időpontban is megtekinthető Verdi halhatatlan remekműve, Szinetár Miklós rendezésében.

Meeting the Buddha English–Hungarian documentary, 145 min, 2025 in English and Tibetan, with Hungarian subtitles

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.