Pintér Béla - Darvas Benedek: Gyévuska
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Tuesday, January 27 2026 7:00PM
A 2003-ban bemutatott Gyévuskában főtisztek, tisztek, honvédek, valamint hozzátartozóik és munkaszolgálatosok bonyolítják a második világháború korában játszódó (de nem feltétlenül kizárólag arról is szóló) cselekményt, laktanyában, bálteremben és a távoli orosz rónákon – egy kissé (el)emelten, Pucciniba oltott slágerek, magyar nóták és katonaindulók mentén.
Az előadásban elhangzó betétdalok szerzői:
Erdélyi Mihály, Fényes Szabolcs, Füredi (Huzly) Imre, Harmath Imre, Kovách Kálmán, Mihály István, Pártos Jenő, Polgár Tibor, Sándor Jenő
A dalok felhasználását az UMPA ügynökség engedélyezte.
Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik Carmennel az élen egy cirkuszi vándortársulat.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a BSW! A telt házas Budapest Park után, 2026. február 13-án beveszik a Budapest Arénát a GANGGAL!
Három komponista műveit és általuk az angol zene három korszakát idézi a Müpa régóta népszerű egynapos koncertsorozata.
Puccini legendás drámai szerelmi története, a Tosca február 7-től az OPERA műsorán Ókovács Szilveszter főigazgató rendezésében.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.