Program


Operakórusok - Az ELTE Művészeti Együtteseinek hangversenye

Operakórusok - Az ELTE Művészeti Együtteseinek hangversenye

Operakórusok – Az ELTE Művészeti Együtteseinek hangversenye
 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. június 19. csütörtök, 19:30

Műsor:

  • Verdi: „Gli arredi festivi” – jelenet a Nabucco első felvonásából
  • Verdi: „Di Madride noi siam mattadori” – a matadorok kara a Traviata második felvonásából
  • Verdi: „Spuntato ecco il di d'esultanza” – jelenet a Don Carlos harmadik felvonásából
  • Verdi: „O Signore, dal tetto natio” – jelenet A lombardok negyedik felvonásából
  • Verdi: „Fuoco di gioia” – jelenet az Otello első felvonásából
  • Verdi: „Va’, pensiero” – a zsidó rabszolgák kara a Nabucco harmadik felvonásából
  • Puccini: „Che gelida manina!” – Rodolfo áriája a Bohémélet első felvonásából
  • Puccini: Zümmögő kórus a Pillangókisasszony második felvonásából
  • Puccini: „Spira sul mare e sulla terra” – Cso-cso-szán belépője a Pillangókisasszony első felvonásából
  • Bizet: „Les voici! Voici la quadrille!” – jelenet a Carmen negyedik felvonásából
  • SZÜNET
  • Mascagni: „Gli aranci olezzano sui verdi margini” – jelenet a Parasztbecsületből
  • Mascagni: Intermezzo a Parasztbecsületből
  • Mascagni: „Regina coeli” – a húsvéti kórus a Parasztbecsületből
  • Wagner: „Freudig begrüssen wir die edle Halle” – a vendégek bevonulása a Tannhäuser második felvonásából
  • Giordano: „Vicino a te… La nostra morte” – Maddalena és Chénier duettje az Andrea Chénier negyedik felvonásából
  • Verdi: Bevonulási induló és győzelmi kórus az Aida második felvonásából
  • Sümegi Eszter (szoprán), Boncsér Gergely (tenor)
  • Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara
  • (koncertmester: Trejer István, hangképző: Katyi Zsombor)
  • Vezényel: Kovács László

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara nem hivatásos együttes, tagságát jelenlegi és egykori egyetemi hallgatók, valamint oktatók alkotják. Művészeti vezetője Kovács László kiváló művész, Liszt-díjas karmester. Az együttes repertoárján egyaránt szerepelnek barokk, klasszikus, romantikus és kortárs kompozíciók, a cappella kórusművek, oratóriumok, versenyművek, szimfóniák, mindemellett szívesen kalandozik a könnyűzene és a komolyzene határterületeire is. Az ELTE zenei együttesei több alkalommal közreműködtek a Budapesti Tavaszi Fesztiválon, a Tiszazugi Zenei Fesztiválon, rendszeres fellépői a Tihanyi Bencés Apátság koncertsorozatának. Az Egyetemi Koncertzenekar évről évre hangversenyeket adott a Liszt Ferenc Kamarazenekarral és Rolla Jánossal közösen a Mester és Tanítványa elnevezésű esteken. A Bartók Béla Énekkart a közelmúltban a Müpában is hallhatta a közönség, ahol Eötvös Péter vezényletével Ives grandiózus művében, a 4. szimfóniában énekeltek a Concerto Budapest hangversenyén. A teljes együttes a Zeneakadémia Nagytermében az elmúlt évek során Rossini Stabat Materét, Verdi Requiemjét, Mendelssohn Éliás című oratóriumát, Orff Carmina Buranáját, Brahms Német requiemjét, a kortárs magyar szerzőktől pedig Kovács Zoltán Credo című művét adta elő nagy sikerrel, teltházas közönség előtt.

Ajánlatunk


A Rómeó és Júlia musical Tokajban! Különleges, a Fesztiválkatlan sajátosságait kihasználó, érzelmekben és látványban gazdag produkciót láthatnak 2025. augusztus 23-án.

Giuseppe Verdi AZ ÁLARCOSBÁL Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Kövess minket!


További ajánlataink


Szegedi Szabadtéri Játékok Szép

Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér, Újszegedi Szabadtéri Színpad

A 3 testőr, Rebecca, Ezeregy éjszaka, A cigánybáró: magával ragadó, grandiózus zenés előadások sora kápráztatja el a Szegedi Szabadtéri Játékokon!

Hirdetés

Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Egy minden érzékszervre ható, monumentális attrakció, melyhez hasonló eddig csak New Yorkban, Sanghajban, Londonban volt látható. Lépj be a történetbe!

Hirdetés

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!