MAGIC OF VIVALDI – A Négy Évszak
MAGIC OF VIVALDI –
A Négy Évszak
3D-s multimédiás koncert-show
2025. augusztus 16., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 17.)
more
MAGIC OF VIVALDI –
A Négy Évszak
3D-s multimédiás koncert-show
2025. augusztus 16., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 17.)
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, August 16 2025 8:00PM
1725-ben, éppen háromszáz éve, egy különleges hajó futott be Velence kikötőjébe. Fedélzetén egy küldemény: Antonio Vivaldi frissen nyomtatott kottája, A Négy Évszak – egy mű, amely örökre átírta a zene történetét.
Három évszázaddal később, 2025-ben ennek az eseménynek állít emléket egy lenyűgöző̋, vizuális koncertélmény: a “Magic of Vivaldi” – A Négy Évszak.
Augusztusban a Margitszigeten a Győri Filharmonikus Zenekar és a Margitszigeti Színház világpremiert mutat be: Bogányi Tibor karmester, rendező̋ és Zászkaliczky Ágnes képzőművész legújabb közös alkotását, ahol a zene, a látványvilág és a táncművészet páratlan harmóniában kelnek életre. A produkció egy nemzetközi turnéra készülő, 3D-s multimédiás előadás, amely új értelmet ad Vivaldi örök érvényű művének.
A zenei világot a Győri Filharmonikus Zenekar, a mozgásművészetet a Budapest Táncszínház képviseli, így együtt teremtenek egy összművészeti utazást a közönség számára – egy koncertélményt, amely összeköti a múltat és a jövőt.
Koncepció:
Zászkaliczky Ágnes, Bogányi Tibor
Művészeti vezető:
Zászkaliczky Ágnes
Karmester, rendező:
Bogányi Tibor
Közreműködők:
Győri Filharmonikus Zenekar
Budapest Táncszínház
Hegedű szólista:
Homoki Gábor
Vivaldi:
Bogányi János
Vizuális látványtervezés:
Kimera Productions
Koreográfus:
Zachár Lóránd
Jelmeztervező:
Bati Nikoletta
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
A Szegedi Szabadtéri Játékok 2026-ban hőstettekkel, lehengerlő látvánnyal, páratlan muzsikával várja nézőit. A Hősök hajnala történelmi táncmű, A 3 testőr…
Fenyő Miklós legnépszerűbb slágereit, bravúros új hangszerelésben, ezúttal swing stílusban hallhatja a közönség a Budapest Jazz Orchestra kiséretében.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.