program


Kyra Kyrklund Symposium
3

Kyra Kyrklund Symposium

VIP Belépőjegy tartalmaz: Étel, ital , ebéd fogyasztást!  Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Lørdag, 12. April 2025 09:00

Kyra Kyrklund nemzetközileg rendkívül elismert díjlovas és edző 2025.április 12-én 9 órától egésznapos szimpóziumot tart a díjlovaglás  iránt érdeklődőknek Budapesten, a Nemzeti Lovardában (1087 Budapest Kerepesi út 7.) 

A lóval való partnerséget a képzései középpontjába helyező mesteredző a nap folyamán nyolc kiváló magyar ló-lovas párossal dolgozik a közönség előtt. 

Mindegyikük számára egyedileg választja ki a  képzési témákat, mely témakörök egymásra épülnek, így a nézők világosan  nyomon követhetik majd Kyra képzési filozófiáját.  Ne hagyja ki ezt a Magyarországon egyedülálló lehetőséget, tekintse meg élőben, hogyan dolgozik Catherine Laudrup-Dufour olimpiai ezüstérmes, világbajnok és többszörös Európa bajnok díjlovas trénere!

 

Kyra Kyrklund volt az első lovas, aki bekerült a finn sportok Hall of Fame-jébe. A leghíresebb lovát Matadornak hívták, akivel az 1990-es Lovas Világjátékokon ezüstérmet szerzett, majd 1991-ben megnyerték a Világkupa Döntőt. Az 1988-as szöuli olimpiai játékokon az ötödik helyet szerezték meg. 1980-tól 2008-ig ívelő lovas karrierje során többször volt a finn válogatott tagja. Összesen 6 olimpián, számos Világ-és Európa Bajnokságon versenyzett, 11-szer volt finn országos bajnok.

Kyra olyan elismert mesteredző, aki letisztult stílusban tanít, az alapokra helyezve a hangsúlyt a fiatal lovak lovaglásától a Nagydíjas szintű programokig. Lovasai képzése során előtérbe helyezi a lóval való partnerség érzékeny megközelítését. Kyra a 2012-es londoni és a 2016-os riói játékokon a svéd csapat tanácsadójaként dolgozott. 2020-ban Tokióban a portugálok trénereként volt jelen és jelenleg is a portugál válogatott edzője. Napjainkban két híres díjlovas is dolgozik az irányítása alatt: a 2024-es párizsi olimpián csapatban ezüstérmes dán Catherine Dufour, aki 2022-ben a Herningben rendezett Világbajnokságon csapatban egy aranyérmet, egyéniben két ezüstérmet szerzett és versenyzett többek között hét Európa Bajnokságon, ahonnan többségében aranyéremmel a nyakában tért haza. Másik közismert tanítványa az ír Heike Holstein, aki 4 Olimpián szerepelt. Korábban is több nagy nevű díjlovas fejlődött Kyra szárnyai alatt; a 2006-os aacheni Világbajnokságon férjével, Richard White-tal összesen 10 lovasuk versenyzett.

Idén januártól a Nemzeti Lovas Szövetség (FEI) által létrehozott hét főből álló munkacsoport tagja, melynek feladata a díjlovaglás felülvizsgálata és megújítása; egy átfogó stratégiai cselekvési terv kidolgozása, világos jövőkép kialakítása. A csoport azon fő irányelv mentén dolgozik, hogy a díjlovaglásnak kiegyensúlyozott, etikus tréningre kell épülnie, amely a mozgás szabadságát, az átmenetek könnyedségét, valamint a ló és lovasa közötti harmóniát eredményezi, ahol nincs helye feszültségnek vagy ellenállásnak. A ló jólétének mindenek felettisége eszményét mindennapi gyakorlattá kívánják alakítani és beágyazni az FEI Szabályzatába. 

Ennek a Magyar Lovassport Szövetség Díjlovagló Szakága által szervezett, a lovasok, edzők, bírók és érdeklődők számára egyedülálló eseménynek Budapesten a Nemzeti Lovarda ad otthont. 

Kyra Kyrklund angol nyelvű instruálásait a Díjlovagló Szakbizottság szinkron fordításban adja át magyar nyelven a közönségnek.

 

Aktuelt


Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Van olyan, hogy a legközelebbi ember visszaél azzal, hogy ő a legközelebbi ember, és van, hogy a legközelebbi ember egy szakítás vagy egy haláleset miatt eltűnik az ember életéből. Ez az a magány, amikor nincs legközelebbi ember – és ilyenkor keresni kezdjük azt.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


Attila Ravennában Szép

Új Színház, Nagyszínpad

A színmű Attila és Leó pápa történelmi találkozását boncolgatja legendák, történeti források és fantázia gazdag összefonódásában, modern látványvilággal kísérve.

Ad

Light Art Museum Budapest

Nem szokványos múzeum, nem hagyományos kiállítás. A Light Art Museum legújabb kiállítása a jövő nagy kérdéseit állítja középpontba.

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.