Isten Háta Mögött (IHM)
Kevés zenekar van ma Magyarországon, amiről a rajongók, metálértők, kritikusok és outsiderek egybehangzó véleménye tömören ennyi: zseniális.
Az Isten Háta Mögött ezek közé tartozik. A behatárolhatatlan stílusban, de leginkább metálban utazó négytagú együttes eddigi három lemezével beírta magát a zenetörténetbe. Elszállós pszichedélia, kőkemény zúzások, fantasztikus és költői szövegek, metáldzsessz, gitárdobálás, riff-faragás - az IHM muzsikája minden, csak nem egyhangú.
A megalakulásról:
„Ugyebár megjött 99 nyara, hogy megalakuljon a banda, Csabival és Palival, mint alapító arcokkal. Aztán meg persze közbejött a mosógép-szál, és Lacika, aki egy 15 éves hosszú hajú rocker volt és csendben. És arra a kérdésre, hogy játszik-e valami hangszeren, õ a ’dob’ szót mondta. Ilyen egyszerû, csak mindig kérdezni kell. Persze Pali régebben a Fang nevû fisifosiságban játszott együtt az Istivel, aki ott még gitáros szerepet töltött be, annak ellenére, hogy az ihm-ben már basszerozik. Õ egyébként a már két hónapos bandához csatlakozott, és nagy hirtelenjében le is nyomták az elsõ koncertjüket a Convoy-jal Jászalsószentgyörgy egyik kocsmájában.
Azóta igaziból semmi különös nem történt velük az elmúlt években, koncertek sora, demózgatás, szakítások, esküvõk, 3d-grafika, Liszt Ferenc, Esztergom, 2 gyerek, miskolci albérlet, ilyenek.
Azt a zenekar szégyelli bevallani, hogy 2003 nyarán kezdték el felvenni elsõ albumukat, és ezzel õszre végeztek is, ennek ellenére 2004 januárjában még mindig nem volt kézbe vehetõ a lemez, mely "Rosenkreutz kémiai menyegzõje" névre hallgat. Persze ha ezt úgy-ahogy metafizikailag nézzük, ebben is láthatjuk megnyilvánulni a zenekar ars poeticáját, miszerint: "majd", és ez be is jött, azaz most "már".
2005 őszén megjelent második albumunk is. Ja a cime "A szokásos hátborzongató kora reggeli orditás"
2008: Kényelmetlen lemez
Mindenkeppen nem oszlunk fel, azaz semmiképpen feloszlunk!
Szeret a zenekar mindahány arcot a közelében!
Óriás
Majd’ pontosan 2 évvel a Jön. címre keresztelt bemutatkozó korong után idén októberben jelent meg a második Óriás dalcsokor, a Példák Hullámokra. A remek koncertzenekar hírében álló kvartett november 6-án az A38 Hajón tartja ünnepélyes lemezbemutatóját a Konyha és MZ/X zenekarok társaságában, a koncertek után pedig nem szokványos táncos mulatsággal is kedveskedik.
2008-as debütlemeze óta szokássá vált reménységnek, űrbetöltőnek, dobbantásra képesnek titulálni az odalépős, mégis fülbemászó gitárzenében utazó budapesti Óriás zenekart. Az indie-rock legendaként is aposztrofált Annabarbi romjain alapított együttes egy 2007-es ötszámos bemutatkozó anyag, majd a 2008-as debüt, a Jön. után jelentkezett idén októberben a Példák Hullámokra címre keresztelt új koronggal. A folyamatosan és lelkesen koncertező zenekar különleges lemezbemutatót ígér: Azon túl, hogy megszólalnak majd legismertebb slágeres/klipes számai (Fát dönteni, Az a kellő hő, vagy már az új lemezen helyet kapó Az egyikben ott és Gyere gyere), a zenekar régebbi dalok újraélesztését is tervezi, amellett hogy elhangzik majd a Példák Hullámokra teljes lemezanyaga. A koncerten a zenekar mindenféle új portékát is hoz mutatóba, arról nem beszélve hogy az új korong akciós áron lesz kapható. Zenekari barátok is feltűnnek majd a színpadon, úgy mint a lemezen is közreműködő Vigh Dávid a Turbo zenekarból, vagy az Isten Háta Mögött Pálinkás Tamása.
Konyha együttes
Különleges koncertre készül a Konyha zenekar: április 29-én az Erik Sumo Band EP-bemutatójának előzenekaraként két frontemberrel lép fel. A csapathoz csatlakozik ugyanis G. Szabó Hunor (The Qualitons), aki ezúttal nem a dobolni fog, hanem gitárral a nyakában áll a mikrofon mögött. Vigyázat: a pszichedélia-mutatók pirosban járnak!
Bár G. Szabó Hunort legtöbben (jazz) dobosként ismerik – a The Qualitonsból vagy a Smárton trióból, esetleg Grencsó István zenekarából -, első zenekarát még gitáros-énekesként alapította szülővárosában, Mezőtúron. És bár dobosként egyre komolyabb zenekarok és projektek közreműködője lett, dalszerző-énekes énje is járta a maga útját emellett: időnként szólódalokat publikál a youtube-on, különleges, a hatvanas-hetvenes évek hangulatát idéző klipekkel megtámogatva (régi autók és hangszerek, „vissza a természetbe“ típusú helyszínek). És bár eddig nem volt sok jele annak, hogy különösebben érdekelné a frontember-szerep, a szintén retro-mániás Konyha zenekar baráti felkérésére azonnal igent mondott.
„Első felvételeinken Hunor dobolt – nyilatkozták a Konyha tagjai – amikor még nem is voltunk igazi zenekar. A számok hangulatára rendkívüli módon rányomta a bélyegét Hunor zeneisége, élettel teli lüktetkése. Régi álmunk volt egyszer koncerten is együtt játszani vele, és miután ezt több interjúban is elmondtuk már, végül őt is megkérdeztük: lenne-e kedve? Természetesen volt. Vicces módon Márk, a dobosunk a legboldogabb az ötlettől, mivel dobosként neki volt eddig a legkevesebb esélye együtt játszani Hunorral - de így, hogy gitáros-énekesként csatlakozik hozzánk, ez a probléma is megoldódott.“
A tervek szerint három dalt ad elő közösen az alkalmi quartet: egyet a Konyha repertoárjából, egyet Hunor dalai közül, valamint egy közös kedvencüket a Beatles „legelvetemültebb“ korszakából.