Aranykor: Mítosz
Baráth Emőke és a Magyar Állami Operaház Zenekara
Hangverseny két részben, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal
Baráth Emőke és a Magyar Állami Operaház Zenekara
Hangverseny két részben, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Subota, Jun 03 2023 19:30
Az ún. autentikus játékmód és a kópiahangszerek elterjedése óta nem az operazenekarok játsszák a legadekvátabbnak tartott régizenét. Ugyanakkor ki tudna rugalmasabban és egyúttal testesebben is megszólalni egy nagy térben, mint a romantikára épített instrumentumait és önnön erejét is visszafogni, tartalékolni képes OPERA Zenekar? Régi és új határmezsgyéjén született művekkel, Mozart, Haydn, Gluck és Rossini szerzeményeivel most, a MítoszFeszt keretén belül újabb mód nyílik annak megfogalmazására, mit tud hozzátenni egy modern hangszeres együttes régi korok azon muzsikáihoz, amelyek mitologikus témákra készültek.
Műsor:
WOLFGANG AMADEUS MOZART:
A pásztorkirály | Il re pastore
Nyitány
„Ditelo voi, pastori… Aer tranquillo e dì sereni” – Aminta áriája az I. felvonásból
Mitridate, Pontus királya | Mitridate, re di Ponto
Nyitány
„Lungi da te, mio bene” – Sifare áriája a II. felvonásból
JOSEPH HAYDN:
Scena di Berenice – koncertária
――Szünet――
CHRISTOPH WILLIBALD GLUCK:
Orpheusz és Eurüdiké | Orfeo ed Euridice
„Qual vita è questa mai… Che fiero momento” – Eurüdiké áriája a II. felvonásból
GIOACHINO ROSSINI:
Tell Vilmos | Guillaume Tell
Nyitány
„Sombre forêt” – Mathilde áriája a II. felvonásból
Szemiramisz | Semiramide
Nyitány
„Bel raggio lusinghier” – Szemiramisz kavatinája az I. felvonásból
A táncolható ritmusok, a kiváló énekesek és a mindent elsöprő hangulat garantálják, hogy ez az este tökéletes legyen!
Az idei tanév végén megrendezésre kerülő Dance Universe Gála már a 16. alkalom a Dance Universe Tánc Sportegyesület történetében, amivel szeretné elkápráztatni a nagyérdemű közönséget.
A fogantatástól a születésig negyvenkét hét telik el. Ebben az időszakban játszódik darabunk. Hősünk azonban nem egy születendő gyermek vagy édesanyja, hanem egy szülész-nőgyógyász: Dr. Virágvári Imola.
Minden Walk My World normál jegy most csak 12 900 Ft! Ne maradj le egy felejthetetlen élményről! Rajongóknak kötelező!
Sétálj velünk a Gellért-hegyen és a Citadellán, hogy megismerd izgalmas történetét és újjászületésének kulisszatitkait!
A Csillagszeműek - immár hagyományosan - egy napon két évzáró gálaműsort adnak a Hagyományok Házában.
ulaznica (e) u korpi
ukupno:
Rok je istekao. Molimo, ponovo stavite stavke u korpu.