Arany Prága Ferencsik bérlet / 4
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr (Prágai) szimfónia, K. 504
Johann Nepomuk Hummel: Esz-dúr trombitaverseny
Jan Václav Voříšek: D-dúr szimfónia, op. 24
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr (Prágai) szimfónia, K. 504
Johann Nepomuk Hummel: Esz-dúr trombitaverseny
Jan Václav Voříšek: D-dúr szimfónia, op. 24
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. május 7. szombat, 19:30
2022. május 7., szombat, 19:30
Várható befejezés: 21:10
Zeneakadémia Nagyterem
Ferencsik bérlet / 4
Arany Prága
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr (Prágai) szimfónia, K. 504
Johann Nepomuk Hummel: Esz-dúr trombitaverseny
***
Jan Václav Voříšek: D-dúr szimfónia, op. 24
Pálfalvi Tamás trombita
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Charles Olivieri-Munroe
A cseh nemzet a 19. és a 20. század, Smetana és Dvořák, illetve Janáček és Martinů kora előtt is sokat adott Európa zenetörténetének. A bécsi klasszika számos kiváló szerzője Csehországból települt át a császárvárosba (ilyen volt Florian Leopold Gassmann, Josef Mysliveček és Johann Baptist Vanhal), de a cseh fúvósokat is Európa-szerte megbecsülték. Ezen a koncerten egy Prágához kötődő Mozart-remekmű és egy kiváló cseh zeneszerző szimfóniája fog közre egy trombitaversenyt.
Mozartnak gyümölcsöző prágai kapcsolatai voltak: 1787 októberében ott valósult meg a Don Giovanni premierje, és a város számára készült a Prágai szimfónia is, amelyet egy évvel korábban, 1786 januárjában, Mozart első ottani látogatásakor mutattak be. Ez utóbbi kompozíció mellett ezen a hangversenyen felhangzik egy derűs bécsi klasszikus trombitaverseny a Mozart-tanítvány Hummel tollából, de megismerhetjük a Bécsben sikeressé vált cseh szerző, Vorisek egyetlen szimfóniáját is, melyről az elemzők úgy tartják, Beethoven és Schubert hatását tükrözi. Pálfalvi Tamás – a világklasszis magyar trombitások előkelő élcsapatának tagja – 1998-ban kezdte tanulmányait, és már középiskolában versenyeket nyert. Más előbb tanul itthon, azután megy külföldre, ő a nagynevű New York-i Bard College-ban kezdte meg felsőfokú tanulmányait, s azután jött a budapesti Zeneakadémiára. Az est karmestere, a máltai születésű, de Kanadában nevelkedett Charles Olivieri-Munroe a cseh zene világszerte elismert specialistája: olyan mesterektől tanult, mint Otakar Trhlik és Jiří Bělohlávek. Dolgozott az Észak-cseh Filharmonikusok élén, tevékenysége sok szálon kapcsolódik Prágához, a Cseh Filharmonikusokhoz és a Prágai Zeneakadémiához, ahol tanít.
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
A Karmelita koncertsorozat nyitó alkalmán egy régi hagyományokra épülő, ma mégis kuriózumnak számító műfajjal, a némafilmre történő orgonaimprovizációval ismerkedhet meg…
Demjén Rózsi a legenda, aki huszonhetedik alkalommal tölti meg az Arénát!
Budapest, 2024. október 10. – A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta világhírű olasz pop-opera trió, az IL…
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!