Program


A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és
2

A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és

A darab a Trafó Kortárs Művészetek Házában 2019. február 18-án bemutatott előadás felújított és újragondolt változata.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2023. június 9. péntek, 19:30

A tünetegyüttes - avagy a függetlenek tündöklése és
Bemutató dátuma: 2019. február 18.

A független előadó-művészek története a rendszerváltástól kusza mindennapjainkig. Gyárlátogatás a kulisszák mögé. Múltunk, jelenünk, jövőtlenségünk szimbolikus. Felettünk dübörög a nagyszínpad, mintha minden rendben lenne.
A független alkotók története mindenkié, aki mára elvesztette viszonyítási pontjait.
Egy ország tünetegyüttese.

A Tünet Együttes művészeti vezetője, Szabó Réka a társulat személyes és szubjektív történetét a független előadó-művészet tágabb kitekintésű krónikájába ágyazva viszi színre csapatával – öniróniával, megrendítő őszinteséggel adva látleletet a Magyarországon zajló folyamatokról, egy kis művészcsapat küzdelmeiről, a “független” lét nagy kérdéseiről.

A 2002 óta működő társulat nem ismer műfaji határokat, egyenrangú elemként kezeli a szöveget, a mozgást, zenét, vizualitást és a különleges technikai megoldásokat. „Alanyi színházat” csinálnak, minden témát más és más formanyelven dolgoznak fel, még filmes területre is merészkedtek. Szabó Rékára nagy hatást gyakorolt a valóság beemelése a művészeti alkotásba A létezés eufóriája című dokumentumfilmjének készítése során, mely A tünetegyüttes-ben is meghatározó szövetté válik, de teljesen másképp. A film fantasztikus nemzetközi és hazai sikereket ért el, számos egyéb díj mellett elnyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó Kritikusok Hete nagydíját az “A” kategóriás Locarno Filmfesztiválon és a Szarajevói Filmfesztivál Emberi Jogi Díját is.

„…a Tünet Együttes története csak látszólag marginális ügy. Hiszen ennek a rendszernek nemcsak a társulatok, hanem mi, színházba járó emberek is kárvallottjai vagyunk. És nemcsak akkor, amikor konkrétan elveszítünk egy társulatot… Persze, ha nem történik semmi, azt nem éljük meg veszteségként, szép lassan fulladunk csak bele az unalomba.” (Puskás Panni: Revizor)

Ajánlatunk


A Budafoki Dohnányi Zenekar ikonikus karácsonyi koncertshow-ja az idei évben is grandiózus látvánnyal, elsöprő zenei élménnyel várja a látogatókat. A klasszikus zene, a pop, a jazz, a tánc, a néptánc, a légtornászat és a minőségi show-műsorok kedvelőit várjuk szeretettel december 28-án az MVM Dome-ba!

Kövess minket!


További ajánlataink


Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI

MVM Dome

Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…

Mága Zoltán - XVIII. Budapesti Újévi Koncert

Papp László Budapest Sportaréna

2026. január 1-én immár tizennyolcadik alkalommal kerül megrendezésre Mága Zoltán Budapesti Újévi Koncertje, Magyarország és Európa egyik legjelentősebb kulturális eseménye.

Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Gift card

Ajándékozz élményt!

Válogass karácsonyi ajándékutalványainkból!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!