A kripli
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, March 12 2022 7:00PM
Martin McDonagh: A KRIPLI
fekete komédia
Martin McDonagh újra egy írországi, falusi környezetbe kalauzol minket, ahol az egymásra utaltság, a monotonitás és a kilátástalanság mételyezi a mindennapokat. Ebben a kis közösségben él egy testileg hátrányos helyzetű, árva kamasz fiú, akin mindenki csak élcelődik. Hiszen addig sem a saját elfuserált életükön kell gondolkodniuk, amíg rajta köszörülik a nyelvüket. Mindenki ezt az érzelmek eltakarására alkalmas védőmechanizmust működteti, nehogy sebezhetőnek tűnjön ebben a zord világban. Minden szereplő groteszk, olykor brutális módon fejezi ki magát, mégis valahol a mélyben ott húzódik a valódi szeretet. A ’30-as években játszódó történet idején a szigeten épp egy ál-dokumentumfilmet forgatnak. Ez a forgatás reményt ébreszt Csámpás Billyben, hogy van kiút a monoton és megaláztatásokkal teli életből. A világ kitágul ugyan számára, de ez a tapasztalat ráébreszti, hogy „sanyargatói” valójában az igazi és szerető családja; az élhetetlen sziget pedig minden nehézségével együtt az igazi otthona.
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Szereplők:
Kate................... Szabó Márta
Eilleen................ Széles Zita
Johny................. Tóth Károly
Billy.................... Gulácsi Tamás
Bartley............... Zakariás Máté m.v.
Helen................. Fridrik Noémi
Bobby-baba....... Rák Zoltán, Tóth Zolka
Orvos................. István István
Mammy.............. Pregitzer Fruzsina, Kuthy Patrícia
Díszlet-és jelmeztervező: Mátravölgyi Ákos
Dramaturg: Horváth János Antal
Zeneszerző: Mátyássy Szabolcs
Súgó: Kovács Katalin
Ügyelő: Sárközi István
Rendezőasszisztens: Fülöp Angéla
Rendező: HALASI DÁNIEL
Idén is múltidéző fesztiválra vár minden korosztályt a BTM Aquincumi Múzeum. Az immár 35. alkalommal megrendezésre kerülő tavaszünnep megfogható közelségbe hozza a klasszikus antikvitást és élményszerűen mutatja be római kori örökségünket.
Egy különleges ünnepi koncert érkezik 2026. december 20-án az MVM Dome-ba, ahol a klasszikus zene világának kiemelkedő alakjai lépnek színpadra.
Hogy milyenek a magyarok? A választ egy fergeteges koncerten adja meg a Budafoki Dohnányi Zenekar! Brahms, Liszt, Csajkovszkij, Mancusi és…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.