Szalma Hajnalka

Szalma Hajnalka

Színész.

Születési adatok: 1980, Marosvásárhely

Tanulmányok:
1998 – Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
2003 – Babes - Bolyai Tudományegyetem, Bölcsész kar, Színház tanszék, Színész szak, Kolozsvár

Beszélt nyelvek: magyar, román, angol, olasz

Pályakép:
Szerepei az egyetemen:

2000/01…
 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színész.

Születési adatok: 1980, Marosvásárhely

Tanulmányok:
1998 – Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
2003 – Babes - Bolyai Tudományegyetem, Bölcsész kar, Színház tanszék, Színész szak, Kolozsvár

Beszélt nyelvek: magyar, román, angol, olasz

Pályakép:
Szerepei az egyetemen:

2000/01 Milphidippa – Plautus: A hetvenkedő katona (r. Szilágyi-Plakó Csaba)
2000/01 Emilie – Laclois: Veszedelmes viszonyok (r. Szilágyi-Plakó Csaba)
2000/01 Nyina / Polina / Arkagyina / Masa – Csehov: Sirály (r. Dimény Áron)
2001/02 Grófnő - William Shakespeare: Minden jó, ha a vége jó (r. Dimény Áron)
2001/02 B és C hölgy – Mishima: Arc a tükörben (r. Szilágyi-Plakó Csaba)
2001/02 Eperke – Egressy Zoltán: Kék, kék, kék (r. Szilágyi-Plakó Csaba)
2002/03 A kormányzó felesége / Fiatalabb hölgy / Sógornő – Brecht: A kaukázusi krétakör (r. Dimény Áron)
2002/03 Zsuzska - Garaczi László-Toepler Zoltán: Brahms és a macskák (r. Szilágyi-Plakó Csaba)

Szerepei a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színháznal:

2003/04 Nyina Zarecsnaja – A.P. Chehov: Sirály (r. Sorin Militaru)
2003/04 Olga – Füst Milán: A lázadó (r. Dézsi Szilárd)
2003/04 Susie – Budai Dénes: Csárdás (r.Dehel Gábor)
2003/04 Agathe/Dargelos – Forgách András: Vásott kölykök (r. Szabó K. István)
2003/04 Hamupipőke – Romhányi / Fényes: Hamupipőke (r. Szabó K. István)
2004/05 Suzanne - Beaumarchais: Figaro házassága (r. Marius Olteanu)
2004/05 Izabella / Tekeriné – William Shakespeare: Szeget szeggel (r. Alexandru Berceanu)
2004/05 Ilonka kisasszony - Móricz Zsigmond-Miklós Tibor-Kocsák Tibor: Légy jó mindhalálig (r. Pinczés István)
2005/06 Zsófi – Andersen, avagy a mesék meséje (r. Csurulya Csongor)
2005/06 Terka – Hyppolit a lakáj (r. Kovács István)
2005/06 Léna – Buchner: Leonce és Léna (r. Gergely László)
2005/06 Dunya – Nagy András: Anna Karenina (r. Szabó K. István)
2005/06 Ördöglány, apáca, Juli – Paraszt Dekameron (r. Gáspár Tibor)
2006/07 Királylány – Csizmás Kandúr (r. Csurulya Csongor)
2006/07 Erzsi – Zalán Tibor: Katonák, katonák (r. Pinczés István)
2006/07 Molly – Vaszary János: A vörös bestia (r. Csurulya Csongor)
2006/07 Zsuzsanna – Álmatlanság, mozgásszínházi produkció (r. Uray Péter)

Szerepei a temesvári Csiky Gergely Színháznál:

2007/08 Postamesterné – Szép Ernő: Patika (r. Török Viola)
2007/08 Rebekka – Line Knutzon: Közeleg az idő (r. László Sándor)
2007/08 Fürdőslány – Ödön Von Horváth: Férfiakat Szelistyének (r. Török Viola)
Filmszerepei:
2002 Lány – Szemüveg, (r. Mészáros Péter)
2003 Labdás szűz –Tetemre hívás, (r. Hatházi András)
2003 Ágo – Bűvészmozi, (r. Zágoni Balázs)
2003 Kata – Ördögtérgye, (r. Lakatos Róbert)
2004 Szentmihályi Ilona – Stammbuch, (r. Mészáros Péter)
2008 Babóka – La Petite Mort, (r. Kató Zsolt)

Díjak:

2004 Pályakezdő Uniter díj – Csehov: Sirály – Nyina alakításáért
2004 Teplánszky díj, XVI. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Csehov: Sirály – Nyina alakításáért
2005 Az év színésznője díj, Székelyudvarhely
2006 Várszínház és Művészetek Háza díj, XVIII. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Anna Karenina: Dunya alakításáért
2008 Az év színésznője díj, Temesvár

Előadásai:

A fizikusok (Martha Boll, főnővér) - 2010/2011
A három testőr (Angyal) - 2010/2011
Az ezredik éjszaka (Nap) - 2010/2011
A velencei kalmár (Jessica, Shylock leánya) - 2010/2011
A nap fiai (Liza, Jelizaveta Fjodorovna) - 2009/2010
Ilja Próféta (Olga bűnös, később szent asszony) - 2009/2010
Szentivánéji álom (Hippolyta, az amazonok királynője, Théseus jegyese) - 2008/2009
Figaro házassága avagy Bolond 1 őrült nap!!! (Zsuzsi) - 2008/2009
Sirály (Mása, Polina Andrejevna lánya) - 2008/2009
A fösvény-Tamási Áron  Színház

A fösvény-Tamási Áron Színház

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
Élise
A velencei kalmár

A velencei kalmár

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Jessica, Shylock leánya
Fösvény

Fösvény

Veszprémi Petőfi Színház
Eliz
HTMSZ A fösvény Sepsiszentgyörgy

HTMSZ A fösvény Sepsiszentgyörgy

Thália Színház Nonprofit Kft.
ELIZ- Harpagon leánya, Valér szerelme
Janne Teller - Tandem Csoport: Semmi

Janne Teller - Tandem Csoport: Semmi

B32 Galéria és Kultúrtér
Színész
W. Shakespeare: A velencei kalmár - komikus történet

W. Shakespeare: A velencei kalmár - komikus történet

Gyulai Várszínház
Jessica, Shylock leánya

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

x

A felhasználói élmény növelése érdekében oldalunk cookie-kat használ. Oldalunk használatával ön beleegyezik a cookie-k használatába. RendbenTovábbi információ