művész


Fülöp Zoltán
2

Fülöp Zoltán

Született: Marosvásárhely, 1954. május 23.

1977-ben végzett a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben
1977-2002 a Szatmárnémeti Északi Színház színésze

Fontosabb szerepei:
Mezítlábas (Gorkij: Éjjeli menedékhely); Gedi (Sári bíró); Cliff Lewis (Osborne: Dühöngő ifjúság); Frank (Shaw: Warrenné mestersége); Zoltán (Méhes György: Dupla kanyar); Pista…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Született: Marosvásárhely, 1954. május 23.

1977-ben végzett a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben
1977-2002 a Szatmárnémeti Északi Színház színésze

Fontosabb szerepei:
Mezítlábas (Gorkij: Éjjeli menedékhely); Gedi (Sári bíró); Cliff Lewis (Osborne: Dühöngő ifjúság); Frank (Shaw: Warrenné mestersége); Zoltán (Méhes György: Dupla kanyar); Pista (Heltai Jenő: A tündérlaki lányok); Nagy András (Zágon I. - Nóti K: Hyppolit, a lakáj); Trinculo (Shakespeare: A vihar); Cleonte (Moliere: Úrhatnám polgár); Vámos (Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja); Bolyongó (Örkény István: Kulcskeresők); Oszkár (Molnár Ferenc: Úri divat); János (Illyés Gyula: Dupla vagy semmi); Chineau (Eisemann -Zágon -Somogyi: Fekete Péter); Tanár (Spíró György: Csirkefej); AA (Mrozek: Emigránsok); Boris Mozsbolt (Ivan Kusin: Galócza); Ibolya Ede (Zerkovitz: Csókos asszony); Galamb (Bulgakov: Kutyaszív); Marcel (Pataki Éva: Edith és Marlene); Dr. Martiny (Móricz Zsigmond: Rokonok); Fecske (Tamási Áron: Csalóka szivárvány); Sándor (Eisemann: Egy csók és más semmi); Frédi (Huszka Jenő: Lili bárónő); Cornwall (Shakespeare: Lear király); Bagó (Kacsóh: János vitéz); Oberon (Shakespeare: Szentivánéji álom); Miska (Bakonyi-Békeffy: Mágnás Miska); George (Slade: Jövőre veled ugyanitt).

A Csíki Játékszínnél játszott szerepei:

Cseresnyés (Molnár Ferenc: A doktor úr - 1999)
Sir Francis Toplebee (Brandon Thomas: Charley nénje - 2000)
Tudós, Kalmár, Fejedelem (Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde - 2000)
Altoum (Gozzi: Turandot - 2001)
Jourdain (Moliere: Úrhatnám polgár - 2002)
Agamemnon (Euripidész: Iphigeneia Auliszban - 2003)
Balú (Békés-Dés-Geszti: A dzsungel könyve - 2002)
Tomao Nicomacco (Vajda Katalin: Anconai szerelmesek - 2003)
Arrak (Bródy Sándor: A medikus - 2003)
Seress Rezső (Müller Péter: Szomorú vasárnap - 2004)
Glagoljev (Csehov: Platonov - 2004)
Sganarelle (Molière: Sganarelle - 2005)
Spaghetti (Kálmán-Brammer-Grünwald: Montmartre-i ibolya - 2005)
Szalay (Barta Lajos: Szerelem - 2006)
Tevje, a tejesember (Stein-Bock-Harnick: Hegedűs a háztetőn - 2006)
Ábrahám (Feo Belcari: Játék Ábrahámról és Izsákról - 2006)
Malomszegi báró (Martos-Huszka-Darvas: Lili bárónő - 2006)
Miller (Schiller: Ármány és szerelem - 2007)
Cervantes/ Don Quijote (Leigh-Wasserman: La Mancha lovagja - 2007)
Gajev (Csehov: Cseresznyéskert - 2007)
Angelusz Papa (Szép Ernő: Lila ákác - 2008)
Francia király (Kacsóh-Bakonyi-Heltai: János vitéz - 2008)
A Tündér, A Tölgy (Maeterlinck: A kék madár - 2008)
Polonius (W. Shakespeare: Hamlet - 2009)
Dr. Reich (Molnár Ferenc: Liliom - 2009)
Király (Budaházi Attila: A halhatatlan herceg - 2010)
Dr. Csapláros (Heltai Jenő: Naftalin - 2010)

Filmek:
Zsigmond Dezső: A rózsa vére, Gábor Péter: Pattogatott kukorica, Gulyás Gyula: Fény hull arcodra, édesem, Jeli Ferenc: A tizenötödik

Díjak:
Legjobb epizódszereplő díja: Bolyongó - Örkény István: Kulcskeresők.
A sepsiszentgyörgyi Nemzetiségi Színházi Kollokvium színészi különdíja: Galamb - Bulgakov: Kutyaszív.
Férfi-alakítás-díj: Tevje - Kisvárda, 2007

Csókos asszony

Csókos asszony

Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház*
Báró Tarpataky
ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

RaM Colosseum
Szcenika
ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

Új Színház
Szcenika
ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

RaM Colosseum
Koordinátor
ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

RaM Colosseum
Koordinátor
Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

Thália Színház Nonprofit Kft.
Willie Clark
Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

Thália Színház Nonprofit Kft.
ÉNEKES
HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

Thália Színház Nonprofit Kft.
Auguste de Frillet, megyei főügyész
Napsugár fiúk

Napsugár fiúk

József Attila Színház
Willie Clark
Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

József Attila Színház
Polgármester
Vaknyugat

Vaknyugat

József Attila Színház
Valene Connor
Vaknyugat.

Vaknyugat.

Csiky G. Színház Közhasznú Nonprofit Kft.
Valene Connor

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Ami a színlapra nem fért ki
Jegy.hu Blog

Beszámolók, érdekességek, interjúk a Jegy.hu programjairól, hogy felkészülten vághasson bele a kikapcsolódásba!

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Tisztelt Ügyfelünk!

Mint a legtöbb weboldal, a Jegy.hu is cookie-kat használ a működéséhez. Tudomásul veszem, hogy az InterTicket számomra releváns, személyre szabott ajánlatokat igyekszik összeállítani, amelyhez számos személyes adatot használ fel. Az adatkezelés szabályait az Adatkezelési Tájékoztatóban megismertem, azokat elfogadom.

Hozzájárulok