Program


Szauer Bianka és Pajor Olivér Joakim szólókoncertje - A tehetség kötelez

Szauer Bianka és Pajor Olivér Joakim szólókoncertje - A tehetség kötelez

Szauer Bianka és Pajor Olivér korosztályuk kiemelkedő tehetségei, mindketten számos nemzetközi és hazai versenyen értek el kimagasló eredményeket. A Tehetség kötelez sorozatban közös szólóestet adnak, ahol egy kamaraprodukció is elhangzik, Maurice Ravel eredetileg vonósnégyesre, fuvolára, klarinétra és hárfára írt Bevezetés és allegro című műve

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Thursday, November 13 2025 7:00PM

Rameau: LʼEgiptienne
Philippe Hersant: Bamyan
Ravel : Bevezetés és allegro
Közreműködik: Tóth Lázár, Fejérvári Hunor (hegedű), Csósza Anna Cecília (brácsa), Balogh Márton (cselló), Réti Eszter Boglárka (fuvola), Puklics Kincső (klarinét)
Renié: Legenda
Szauer Bianka (hárfa)
szünet
Debussy: Les soirs illuminés par l’ardeur du charbon
Debussy: Metszetek
Enescu: 1. (fisz-moll) zongoraszonáta, op. 24/1
Pajor Olivér Joakim (zongora)
Szauer Bianka és Pajor Olivér korosztályuk kiemelkedő tehetségei, mindketten számos nemzetközi és hazai versenyen értek el kimagasló eredményeket. A Tehetség kötelez sorozatban közös szólóestet adnak, ahol egy kamaraprodukció is elhangzik, Maurice Ravel eredetileg vonósnégyesre, fuvolára, klarinétra és hárfára írt Bevezetés és allegro című műve. A koncert első darabja Jean-Philippe Rameau feltehetően 1728-ban megjelent Nouvelles suites de pièces de clavecin (Új csembalódarabok szvitjei) egyik tétele, melyben a francia nagybarokk eleganciája és méltósága uralkodik. Ezt követi Philippe Hersant kortárs francia zeneszerző 2002-es hárfaműve. Szauer Bianka előadásában még a Ravel-kortárs Henriette Renié egy darabja csendül fel, aki korának egyik legnagyobb hárfavirtuóza és tanáregyénisége volt. Pajor Olivér a francia körképet Debussy két darabjával teszi teljessé: a szerző utolsó zongoraművével, mely az első világháború nélkülözésében a szénkereskedőnek megírt köszönetként született (címe egy Charles Baudelaire-vers sora, tükörfordítása: ,,A szén melegétől megvilágított esték”), valamint a háromtételes Metszetekkel. Az est zárószámaként George Enescu huszadik századi román zeneszerző grandiózus szonátája hangzik el, melynek technikai megoldásai legalább akkora kihívás elé állítják az előadót, mint a lassan gomolygó zenei folyamatok.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Komédia a köbön! Egy falrengető vígjáték, amely színpadon és filmen egyaránt nagy sikereket aratott!

musical in two acts Hungarian premiere

koncertmusical

Follow us!


Suggestions


Mága Zoltán - XVIII. Budapesti Újévi Koncert

Papp László Budapest Sportaréna

2026. január 1-én immár tizennyolcadik alkalommal kerül megrendezésre Mága Zoltán Budapesti Újévi Koncertje, Magyarország és Európa egyik legjelentősebb kulturális eseménye.

ZORÁN KONCERT

Budapest Kongresszusi Központ

Zorán tripla koncertre invitálja közönségét 2026. február 21-én és 22-én a Budapest Kongresszusi Központba. Kiváló zenésztársaival áll színpadra, ahol a…

A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.