Program


Legacy - Az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes és utánpótlás csoportjainak évzáró gálaműsora

Legacy - Az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes és utánpótlás csoportjainak évzáró gálaműsora

Az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes és utánpótlás csoportjainak évadzáró gálaműsorán bemutatkozik a Vadrózsa Család mindegyik csoportja, így összesen 7 korosztály közel 210 táncosa lép fel a közönség előtt.

Aktuális előadások



Bemutatásra kerülnek az egész éves munkafolyamat során készült alkotások, így többek között az országos és regionális versenyekre készült koreográfiák is.

Szervező: Angyalföldi Vadrózsa és Vadvirág Táncegyesület, Fordulat Gyermek és Ifjúsági Folk Alapítvány
Csoportvezetők: Bazán Enikő, Bocsi Nóra, Dede Flóra, Fundák - Kaszai Lili, Fundák Kristóf, Riba Gábor
Művészeti vezetők: Fundák-Kaszai Lili és Fundák Kristóf

18.30 II. műsor résztvevő csoportok és koreográfiák (nem műsorrendben)
- Iciripiciri: Hopp mókuska, mókuska (Bazán Enikő)
- Kis Vadvirág: Galga-menti táncok (Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili)
- Vadrózsa: Legacy (Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili, Kovács Dénes, Nagy Vivien Zsuzsanna)

A Vadrózsa 2024 őszén, öt állomásból álló turnén vett részt az Egyesült Államok keleti partján. A fellépéssorozat kiemelt eseménye a washingtoni magyar nagykövetséggel közösen szervezett megemlékezés volt, amely az 1956. október 23-i forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelgett. A forradalom a magyar történelem egyik legjelentősebb eseménye, amely a budapesti egyetemisták békés tüntetésével indult, majd néhány napon belül a szovjet megszállás elleni fegyveres konfliktussá fokozódott. A felkelést ugyan leverték, azonban a nemzetközi hatása fontos szerepet játszott a Szovjetunió válságához és bukásához vezető folyamatban.

A forradalom alatt körülbelül 200 000 magyar menekült el nyugati országokba, ezen belül több mint 30 000-en az Egyesült Államokba. A turné szervezése során kiemelt szempont volt, hogy olyan városokba utazzon az Együttes, ahol jelentős magyar közösség él, sok esetben az 1956-ban menekültek leszármazottjai. A műsor során a forradalomra való megemlékezés mellett a Kárpát-medence gazdag néptáncos és népzenei hagyományára épülő, látványos és magával ragadó autentikus  táncbemutatót láthatott a közönség.

A program mindenkinek ajánlott, akit érdekel a magyar népművészet. Betöltött 3 éves kortól kell jegyet váltani, ez alatt akkor nem kell jegy, ha kényelmesen, más zavarása nélkül elfér a gyermek a szülő ölében. 

Kövess minket!


További ajánlataink


Giuseppe Verdi AZ ÁLARCOSBÁL Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Mobile tickets

Nyerj Jegy.hu
ajándékutalványt!

Nyerj Jegy.hu ajándékutalványt!

Vegyél részt név nélküli felmérésünkben, nyerj egy 10.000 Ft értékű Jegy.hu ajándékutalványt!

Csak három kérdés. Két percet kérünk tőled.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!