Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangversenye, Schumann, Chopin, Brahms, Rachmanyinov
Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangveresenye a Vigadó dísztermében.
Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangveresenye a Vigadó dísztermében.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. május 12. kedd, 19:30
Hegedűs Endre és Katalin házasságuk 36 éve alatt sokszor léptek fel együtt négykezes művek tolmácsolóiként. A Vigadó pedig már két alkalommal is helyet adott a Magyar Zongorás Négyes hangversenyének, melyet a Farkas-Várnagy házaspárral együtt alkotnak, s nyolckezes darabok interpretálására szövetkeztek. Két zongorára és négy kézre írott művekből összeállított programmal azonban csak nagyon ritkán lépett közönség elé a Hegedűs házaspár. Ez a koncert ezért is kivételesnek ígérkezik. A romantikus irodalom néhány gyöngyszeme hallható ezen az esten, mely művek nagy részét eredetileg is két zongorára írták a szerzők.. A első részben két variáció sorozat fogja közre Chopin C-dúr rondóját, melyet igen ritkán hallhatunk a pódiumon. Briliáns, virtuóz mű, mely nem nélkülözi a Chopin zenéjére oly jellemző lírai bensőségességet sem. A kezdő Schumann mű folyamatos párbeszéd a két zongora között. Bár a különböző variációk igen távoli utakat járnak be, a kezdeti érzelmes andante dallama végig kísér bennünket. Egészen más a híres Haydn-változatok felépítése. Brahms 1873 nyarán komponálta bajorországi nyaralása közben a mű zenekari változatát, melynek bemutatóját maga dirigálta november 2-án Bécsben. A kétzongorás verziót Brahms a nagysikerű bemutatót követően készítette el. A darab az ún. Szent Antal korál dallamának bemutatásával kezdődik, majd a témát kilenc variáció követi – mindegyik másik hangon, más karakterrel. A grandiózussá növekvő fináléval zárul a hangverseny első része.
Szünet után csendül fel Rachmanyinov II. szvitje, mely művet a komponista és zongoraművész 1901 első hónapjaiban Olaszországban alkotta híres II. zongoraversenyének (op.18) szomszédságában. A bemutatót november 24-én Rachmaninov unokatestvérével, Alexander Silotival játszotta. A szvit követi a hagyományokat a tételek tekintetében: I. Introduction (Alla marcia, C-dúr), II. Valse (Presto, G-dúr), III. Romance (Andantino, Asz-dúr), IV. Tarantelle (Presto, C-dúr)
Az eredetileg egy zongora négy kézre írott 16 keringőből Brahms maga választotta és írta át két zongorára azt az ötöt, mely a mai hangversenyt zárja.
Legyen előadónak és hallgatónak egyaránt emlékezetes ez az este!
Kreatív, látványos és élvezetes interaktív kiállítás gyerekeknek és családoknak Budapest szívében, a Király utcában!
2022. március 15-étől a felújított Operaház ismét várja az építészet és a kultúra iránt fogékony látogatóit vezetett túrák keretében. Ismerje meg, miként született újjá az opera- és balettjátszás fellegvára, hogyan nyerték vissza eredeti fényüket az épület csodás terei, és milyen korszerű újítások várják az előadásokra érkező közönséget!
A két test és egy lélek egyesüléséről szóló Non Solus, majd a föld és az emberiség kapcsolatát ábrázoló My Land után a világhírű magyar újcirkusz-társulat új produkcióval jelentkezik. A Solus Amor a megelőző kettő szerves folytatása, a trilógia záróköve.
A legnagyobb zeneszerzők legnagyobb filmzenéinek koncertje, ahol csodálatos szerzeményeken keresztül nyerhetünk betekintést a filmkészítés egyik legkreatívabb munkafolyamatának gyümölcseibe.
A történet a fizikai és a lelki sérülések története. Egy önvallomás, egy kórkép. Az élet áldozatai vagyunk vagy önmagunké? Mindig…
A mű a szerző Páratlan páros c. darabjának folytatása. Az emlékezetes események óta majd’ 18 év repült el.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!