Program


Gyengénlátók Általános Iskolája- 70 éves jubileumi gálaest
2

Gyengénlátók Általános Iskolája- 70 éves jubileumi gálaest

A Gyengénlátók Általános Iskolája, EGYMI és Kollégiuma fennállásának 70. évfordulóját jubileumi gálaesttel ünnepli. Az országos felvételi körzetű intézmény közel 90 gyengénlátó tanuló számára biztosít speciális pedagógiai környezetet, ahol a tanulás mellett az önálló élethez szükséges készségek fejlesztése is kiemelt szerepet kap. Az ünnepi esten diákok és pedagógusok közösen lépnek színpadra zenés, verses, táncos és prózai produkciókkal, miközben a jótékonysági gála bevételét – a Kovács Csongor Alapítvány a Gyengénlátó Gyermekekért közreműködésével – a tanulók közösségi programjainak, kirándulásainak és élményeinek támogatására fordítják. Műsorvezető: Szemenyei…

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2026. április 27. hétfő, 17:00

70 éves jubileumi gálaest

Intézményünk idén ünnepli fennállásának 70. évfordulóját. Ez a jubileum nemcsak egy kerek évszám, hanem egy különleges alkalom arra, hogy visszatekintsünk az elmúlt évtizedekre, és együtt ünnepeljük mindazt a munkát, elhivatottságot és közösségi erőt, amely iskolánkat jellemzi.

A Gyengénlátók Általános Iskolája, EGYMI és Kollégiuma országos felvételi körzetű intézmény, amely jelenleg mintegy 90 tanuló nevelését és oktatását végzi 1–8. évfolyamon. Iskolánk olyan gyermekek számára nyújt speciális pedagógiai környezetet, akik gyengénlátással, esetleg egyéb csatlakozó sérüléssel élnek, és a mindennapokban különleges támogatásra, eszközökre és odafigyelésre van szükségük.

Intézményünk küldetése, hogy tanulóink biztonságos, elfogadó közösségben fejlődhessenek, képességeik kibontakoztatásával pedig önálló, teljes életre készülhessenek. A gyengénlátó gyermekek oktatása nem csupán a tananyag elsajátításáról szól: mindennapi munkánk része az önálló közlekedés támogatása, a digitális és optikai segédeszközök használatának tanítása, az életviteli készségek fejlesztése, valamint az önbizalom és a társas kapcsolatok erősítése.

EGYMI intézményegységünk emellett fontos szerepet tölt be az integráltan tanuló gyengénlátó gyermekek ellátásában is, szakmai támogatást nyújtva a többségi iskolákban tanuló diákok és pedagógusaik számára.

A 70. jubileumi évfordulót intézményünk egész éves programsorozattal ünnepli. Jubileumi konferenciával, nyílt nappal, öregdiákok és volt kollégák találkozójával, valamint a gyermekek számára szervezett témahéttel idézzük fel közös múltunkat, erősítjük közösségünket, és mutatjuk meg értékeinket. Ennek az ünnepi évnek a méltó lezárása a jubileumi gálaest.

A gálaest különlegessége, hogy diákjaink és kollégáink közösen lépnek színpadra, és szívből jövő, amatőr műsorszámokkal ajándékozzák meg a közönséget. Az est során változatos produkciók – zenés, verses, táncos és prózai előadások – idézik meg iskolánk mindennapjait, közösségének sokszínűségét, valamint tanulóink tehetségét és bátorságát.

A gála nemcsak ünnep, hanem lehetőség is: lehetőség arra, hogy együtt támogassuk tanulóinkat. Az est bevételét és az adományokat a Kovács Csongor Alapítvány a Gyengénlátó Gyermekekért közreműködésével diákprogramokra, kirándulásokra, múzeumi és színházi látogatásokra, táborokra, gyereknapi rendezvényekre, valamint a jeles napokhoz kapcsolódó közösségi események megvalósítására fordítjuk – például a Környezetvédelmi Nap vagy a Magyar Tudomány Napja alkalmából szervezett programokra.

Emellett felmerült egy nagyobb közös cél is: a jubileumi év lezárásához kapcsolódva, a következő tanév elején egy egész iskolát megmozgató jubileumi kirándulást szervezhetnénk, amelyen minden tanuló és munkatárs részt vehetne. Ehhez szükség lenne buszok bérlésére, hogy a teljes közösség – mintegy 170 fő – együtt élhessen át egy közös, emlékezetes élményt.

Hisszük, hogy ezek az élmények különösen fontosak a gyengénlátó gyermekek számára: kitágítják számukra a világot, erősítik önállóságukat, és életre szóló közösségi emlékeket adnak.

Műsorvezető: Szemenyei János

Ajánlatunk


A Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkciója, a MIRÁZS, a magyar és közép-ázsiai őstörténet legendás világába repíti a nézőt.

A filmtörténet kultikus darabja a világon először a Játékszínben kerül színpadra.

Kövess minket!


További ajánlataink


Bécsi klasszika és romantika világhírű előadókkal: ez a Nemzeti Filharmonikusok Ferencsik bérletének kínálata a 2026/2027-es évadban. Szeretettel várjuk hangversenyeinken!

Hirdetés

Válts bérletet az Újszínházba a 2026/27-es szezonra! – most még idei árakon kaphatók 2, 4 illetve 6 szabadjegyes bérletek.

Hirdetés

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!